Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

 

Start

Kalendarium

Opis

Galeria

Filmy

Kontakt

Linki

 

 

 

FMC

 

 

 

23 luty 2009: Złożyłem zamówienie na FMC.

 

Dzisiaj złożyłem zamówienie na FMC! Nareszcie… Choć realizacja zamówienia będzie dopiero w połowie marca.

 

Zamówienie złożyłem na FMC w pełni działające razem z 5” ekranem dla Kapitana i FMC atrapę dla Oficera. Mam nadzieję, że wszystko przyjdzie w marcu i szybko uda mi się zamontować jedno i drugie FMC jak również podłączyć do FS’a. Następny zakup to będą EFISY razem z GLAR. Myślę, że może za pół roku uda się to zrealizować i wtedy na wakacje będę miał już w pełni zabudowaną podstawę pod MIP ze wszystkimi elementami. Wtedy będzie również można już latać bez używania myszki, a przecież taki jest główny cel budowy kokpitu.

 

 

 

23 marzec 2009: Dostałem paczkę z FMC.

 

Dostałem paczkę z FMC dla Kapitana, z atrapą FMC dla F/O i z nową dźwignią podwozia, bo wcześniejsza się zepsuła.

 

Paczka z nowymi elementami dotarła, lecz niestety muszę czekać na wolny czas by to wszystko zmontować.

 

 

 

14 kwiecień 2009: Zamontowałem FMC w kokpicie.

 

Dzisiaj został zakończony montaż dwóch FMC i kliku innych rzeczy w kokpicie.

 

Jedno i drugie FMC już zamontowane. Z atrapą nie było żadnych problemów, bo tylko trzeba było przykręcić. Z FMC tym w pełni działającym z ekranem w sumie też nie było problemów. Aczkolwiek podłączenie go wymaga trochę cierpliwości. Do FMC trzeba podłączyć zasilanie do ekranu, a przez Chinch obraz z karty grafiki komputera. Dodatkowo jeden kabel wychodzi do (już w moim kokpicie) drugiej płytki FSCOM. Dzięki temu działają wszystkie klawisze. Ale jest też drugi taki sam 10-pinowy kabel, który podłącza się do dużej płytki od MIPa. Ten kabel obsługuje 3 diody na FMC. Z konfiguracją w FSBUSie nie było problemów. Natomiast trochę się namęczyłem, by odpowiednio ustawić ekran w FMC przez Project Magenta. Na szczęście wszystko się udało i FMC naprawdę ładnie pracuje. Teraz jeszcze tylko myszka potrzebna jest do przełączenia QNH, zbliżania/oddalania ND i innych funkcji na EFISie. EFISa planuję zakupić w czerwcu, razem z GLAR. Wtedy już cała przednia część kokpitu będzie zakończona. W dodatku będzie można już wtedy latać bez używania myszki.

 

Do konfiguracji potrzebne są:

  

- Project Magenta FMC/CDU

- FSBUS

- Plik konfiguracyjny do FSBUSa (dołączony do FMC)

- Sterownik do FSCOM (dołączony do FMC)

 

 

 

Zdjęcia z budowy jak i aktualne znajdziesz tutaj:

 

FMC