Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

 

Start

Kalendarium

Opis

Galeria

Filmy

Kontakt

Linki

 

 

 

EFIS

GLAR

 

 

 

26 maj 2009: Złożyłem zamówienie na EFISy i GLARy.

 

Dzisiaj złożyłem zamówienie na EFISy i GLARy! Realizacja zamówienia będzie dopiero w połowie czerwca. 

 

Zamówienie złożyłem na EFISy i GLARy. GLARy i jeden EFIS (kapitan) będą w pełni działające, a drugi EFIS (pierwszy oficer) będzie atrapą. Kiedy zamówienie zostanie zrealizowane i wyżej wymienione elementy zamontuje w kokpicie to do obsługi samolotu w ciągu  całego lotu nie będzie trzeba używać myszki. Oczywiście klawiatura nadal będzie potrzebna (klapy, światła, itp.), ale używanie jej nie jest tak uciążliwe jak klikanie myszką. Oprócz tego pewna część kokpitu zostanie już definitywnie zakończona. Chodzi dokładnie o przednią część. A w stosunku do całości kokpitu to będzie zrobione już jakieś 1/3. A na razie czekam na przesyłkę.

 

 

 

10 czerwiec 2009: Dostałem paczkę z EFISami i GLARami.

 

Dzisiaj dostałem paczkę z EFISami i GLARami. Pewien etap budowy kokpitu został zakończony. 

 

Zamówienie obejmowało:

- EFIS – Zmontowany i Uruchomiony

- EFIS – Atrapa dla F/O

- GLAR Lewy – Zmontowany i Uruchomiony

- GLAR Prawy – Zmontowany i Uruchomiony

 

Montaż nie był trudny. Trzeba było odkręcić MCP, zamontować lewą stronę, potem prawą i przykręcić razem z MCP. Wcześniej trzeba było złożyć atrapę prawego EFISa. Co do podłączenia, to kabelki nie idą do FSCOMa, tylko każdy z tych modułów podłączony jest do MCP i dopiero MCP łączy się jednym kabelkiem z FSCOM (tak jak to było wcześniej).

 

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że 1/3 kokpitu jest zrobiona. Mam już cały przód kokpitu i dzięki niemu można latać bez używania myszki. Wczoraj był pierwszy lot na VATSIM ( oczywiście udany) i całość bardzo dobrze się sprawuje. W dodatku kokpit już rzeczywiście trochę przypomina ten z 737. Nie jest już to kilka desek. Wcześniej mówiłem, że następnym zamówieniem będzie TQ albo Pedestal, jednak TQ jako takie mam, a funkcje Pedestalu, mogę obsługiwać z FMC więc teraz chciałbym kupić OVHD tak by można było również zaczynać grę „Cold and dark” i bez używania myszki zrobić lot i zakończyć znów „Cold and dark”. OVHD jest najdroższym i najbardziej rozbudowanym elementem więc na razie dość długo nie zobaczycie aktualizacji strony.

 

Do konfiguracji potrzebne są:

 

- Project Magenta MCP (potrzebny tylko do EFISa)

- Project Magenta PM Systems (potrzebny tylko do GLARa)

- FSBUS

- Plik konfiguracyjny do FSBUSa (dołączony do EFISa i GLARa)

- Sterownik do FSCOM (dołączony do EFISa i GLARa)

 

 

 

Zdjęcia z budowy jak i aktualne znajdziesz tutaj:

 

EFIS

GLAR